تاریخچه شرکت صنعتی آذربایجان

گروه صنعتی آذربایجان (افخمی) در سال 1386 توسط جناب آقای ناصر افخمی بنیان گذاری و تاسیس گردید و ایشان هم اکنون در سمت مدیر این مجموعه قرار دارند. درهمان ابتدای تاسیس گروه صنعتی آذربایجان (افخمی)، در پی بهداشتی و مکانیزه کردن واحد های نانوایی سنتی، به ثبت و اختراع دستگاه‌های مربوط به این صنف را آغاز نمودند.

اولین تولید این مجموعه، دستگاه خمیر پهن کن رو میزی (غلطک) بود و به دنبال آن کوره های پخت نان های مختلف (لواش، بربری و تافتون) همراه با نان درآور یا گیرنده نان برای این نوع نان ها ساخته شد.

دستگاه پهن کن تمام اتوماتیک لواش و تافتون و دستگاه ضربه زن الکترومکانیکی (ربات) از جمله تولیدات ثبت شده این مجموعه به شمار می آید.

دستگاه تمام اتوماتیک ضربه ای نان لواش به عنوان به روزترین و مدرن ترین دستگاه گروه صنعتی آذربایجان (افخمی) با دارا بودن اسناد ثبتی معتبر، در حال حاضر در پلتفرم تولید بوده و به عنوان قویترین محصول این شرکت به جامعه نانوایان عرضه می شود.

چشم انداز مجموعه

گروه صنعتی آذربایجان (افخمی) با ساخت دستگاه تمام اتوماتیک ضربه ای نان لواش تحولی عظیمی در صنعت نان لواش و مجموعه نان های مسطح نازک ایجاد کرد. بالاخص دغدغه نانوایان را برای تولید راحتتر و کم هزینه تر و با کیفیت بهتر، نان لواش را فراهم آورد.

 مجموعه آذربایجان (افخمی) در نظر دارد با بین المللی کردن نان لواش در سطح جهان بعنوان ماندگاری بیشتر نسبت به نان های نازک مسطح دیگر و ورود این نان در فروشگاه های بزرگ و معتبر دنیا با عنایت به ساخت دستگاه های با کیفیت مربوط به تولید این نان، گامی اثر گذار در تاریخ نان لواش بجا گذارد.